Dienstag, 28. Juni 2011

Without Credit and Credo (Hit(el)vesztés a Károlin)

Without Credit and Credo (Hit(el)vesztés a Károlin)

Szerző jhnnsclvn @ február 8, 2011

Balla Péter – a Farizeus

Isten nevében szónokol – Sátán nevében cselekszik

Hogyan is lehetne hitele egy olyan intézménynek, amelynek vezetője az országosan ismert csaló, Mészáros Márton rokona, Balla Péter, aki a büntetőeljárás alatt állót saját intézményében továbbra is foglalkoztatja?

Mészáros Márton még mindig a Károli Református Egyetem oktatója, holott már végigcsalta és hamisította a fél országot. Első csalását és okirathamisítását még gyermekként követte el Dunapatajon, majd tinédzserként Kecskeméten folytatta, ahonnan kicsapták. Amikor Gödöllőn meghamisította az ellenőrzőjét, már nagykorú volt, de büntetésből csak megbuktatták, tekintettel a várost uraló családi oligarchiára. A Károlin előbb egy “német középfokú” nyelvvizsgát csalt össze cinkosával, a németül szintén nem tudó Hansági (Kulcsár-Szabó) Ágnessel, majd egy doktori fokozatot, részben Hanságival, részben a Szabó-házaspárral, amit a MAB visszavont. Ezután Szegeden folytatta a csalást, Hanságival együtt, ahol előbb eltitkolták a korábbi sikertelen károlis PhD-eljárást, majd meghamisították Mészáros Márton nevét és identitását, hogy a megtévesztett Szegedi Egyetem kiadja neki a fokozatot. Mészáros-ügyben a Bp-i VIII. kerületi Rendőrkapitányság kezdte meg a nyomozást, majd a BRFK folytatta, végül a Szegedi Rendőrség is bekapcsolódott. A büntetőeljárás gyanúsítottjai: maga a csaló rektor-rokon Mészáros Márton, az ex-dékán Szabó András, az ex-dékánné Petrőczi Éva és az ex-dékánhelyettes Hansági Ágnes. Közülük ketten máig tanszékvezetők, sőt, egyikük intézetigazgató. Balla Péter mb. rektor egyikük munkaviszonyát sem szüntette meg. Helyettük viszont megszüntette azét az oktatóét, aki megtagadta a cinkosságot a bűnügyben, noha erre kifejezetten felszólították (vö. a RLBK honlapján található hanganyag).

Balla Péter nem szüntette meg a munkaviszonyát a vizsgákat pénzért áruló, ÁJK-s adjunktusnak sem.

Balla Péter nem szüntette meg a munkaviszonyát a saját karán, a Teológián oktató Pethő Sándor dékánhelyettesnek sem, sőt feljelentést sem tett ellene, holott ez hivatali kötelessége volna, ráadásul birtokában van az összes dokumentmnak: Pethő 2005. évi szakmai életrajzának és publikációs listájának ill. a mainak. A kettő közötti különbség, a későbbi erősen redukált – külföldi vendégprofesszorságok és külföldi publikációk nélküli – változat a bűncselekmény gyanúját több, mint megalapozza. Ráadásul Balla Péter rendelkezésére áll az általa megfélemlített koronatanú, Bolyki János professzor is, aki még emlékezett a francia vallástudományi szemlékben állítólag megjelent Pethő-publikációkra, majd fenyegetésre próbálta nyilatkozatát visszaszívni.

Lampé Ágnes 168 órában 2011. január 27-én megjelent oknyomozásához Tóth Károly fűzte hozzá reflexióit, amelyek a 168 óra következő, 2011. február 3-i számában jelentek meg:

http://www.168ora.hu/bluzone/hitelvesztes-a-karolin-69387.html

Tóth Károly cikkét az alábbiakban olvashatják (- a szerk.):


Lampé Ágnes kitűnő írása (Fantom professzor) egy egyetemi körökben viszonylag közismert történet különös utójátékát tárja fel. Pethő Sándor a miskolci egyetem oktatójaként 2002-ben egyetemi tanári pályázatot nyújtott be. Ebben nem létező külföldi szakmai fórumokon meg (nem) jelent publikációkat tüntet fel, azonkívül külföldi egyetemeken állítólag betöltött vendégprofesszori tevékenységére utalt. Már a MAB Hit- és Vallástudományi Bizottságának tagjaiban kétség ébredt a hivatkozások hitelességét illetően, 2002-ben Pethő mégis megkapta a testület támogatását, s ki is nevezték egyetemi tanárnak. Mivel azonban a miskolci egyetemen – tanszékvezetői pályázatának beadása idején – napvilágra kerültek a tények, munkaviszonyát a munkáltatóval „közös megegyezéssel” megszüntették.

Ekkor került Pethő a Károli Hittudományi Karára, ahol karrierje új lendületet kapott, professzor lett, a filozófia tanszék vezetőjévé nevezték ki, s oszlopos tagja lett a hittudományi doktori iskolának is. Az újságíró tényeket firtató kérdéseire sem a HIT dékánja, sem Balla Péter mb. rektor nem hajlandó válaszolni. Minden arra mutat, ragaszkodnak Pethőhöz és a csalással szerzett tudományos (?) reputációjához.

A Károli Gáspár Református Egyetemet 1993-ban alapították. A bölcsészettudományi karon 2009-ben súlyos botrányok törtek ki az Irodalomtudományi Doktori Iskolán történt törvénytelen védések miatt. (Beházasodottak egyeteme – jogsértések a Károlin? 168 Óra, 2009. december 3.) Az egyetem azonban a MAB felszólításának ellenére nem vizsgálta ki és nem szüntette meg az IDI törvénytelenségeit, ehelyett felmondott a törvénytelenségeket feltáró Hima Gabriella professzornak. A felmondás indokai között szerepelt a 168 Órának adott interjúja is.

A MAB 2010-ben megvonta a BTK IDI-jének kiadott engedélyt, így ez a kar doktori iskola nélkül maradt.

2010-ben a MAB vizsgálata a Károli Állam- és Jogtudományi Kara doktori iskolájának működését sem tartotta megfelelőnek, ezért annak működési engedélyét is visszavonta. Így a Károlinak már két kara maradt az egyetemi léthez szükséges doktori iskola nélkül.

Pethő Sándor lelepleződésével pedig a HTK s annak doktori iskolája körül is gyülekeznek a felhők. Mennyire hiteles az a Hittudományi (!) Kar, amelynek dékánhelyettese bizonyítottan megtévesztéssel szerezte professzori címét? Mennyire hiteles az a hittudományi doktori iskola, amelynek törzstagjai között szerepel ez a professzor?

Mennyire hiteles az az egyetem, amelynek mindhárom karán súlyos csalásokra derült fény az utóbbi három évben? Miben bízhatnak, kinek hihetnek azok a hallgatók, akik állami fejkvótásként vagy önköltségesként hiteles, értékes diplomát várnak ettől az egyetemtől?

A hit(elesség) kérdését a fenntartónak, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának is fel kell tennie magának.

Tóth Károly
E-mail

Kategória: Balla Péter, Károli Egyetem ÁJK, Károli Egyetem BTK, Károli Egyetem HTK, Károli University of the Reformed Church, Szeged University | Címke:: Balla Péter a bűnpártoló, büntetőeljárásokkárolis oktatók ellen, Hansági-Kulcsár-Szabó Ágnes, Mészáros Márton, Mészáros Márton ellenőrzőhamisításai, Mészáros Márton két PhD-csalása, Petrőczi Éva, Szabó András | Szerkesztés | 33 Hozzászólások »

The hero of our Faculty (Karunk hőse: Mészáros Márton)

Archive for 2011. február
Következő bejegyzések »
The hero of our Faculty (Karunk hőse: Mészáros Márton)

Szerző jhnnsclvn @ február 1, 2011

Az első igazi orosz regény Mihail Jurjevics Lermontov “Korunk hőse” című műve.

Ennek a címnek az analógiájára a Károli különböző karai kioszthatnák a “Karunk hőse” titulust.

A Károli Gáspár Bűnözőképző Egyetem minden karának megvannak a maguk hősei, köztük egy-egy markáns főhős.

A Jogi kar hőse az a “névtelen”, ám mindenki előtt jól ismert adjunktus, aki pénzért árulja a vizsgajegyeket, és aki ellen jelenleg is büntetőeljárás folyik. Ettől függetlenül tovább oktathat, mert Kovács Barnaby haverja.

A Hittudományi Kar hősének van neve: Pethő Sándor. Ő nem pénzért, hanem numerákért árulja a vizsgákat, ami miatt a fiúk panaszkodnak az egyenlő bánásmód elvének megsértése miatt: ők ugyanis ki vannak zárva ebből az esélyből. Pethő másik hőstette a meghamisított egyetemi tanári pályázat, amivel egy ma is kb. adjunktusi teljesítményre már 8 évvel ezelőtt egyetemi tanári címet kapott. Ő is tovább oktathat, sőt vezethet tanszéket, kart…

A Bölcsészettudományi Kar hőse címéért Szabó András és Mészáros Márton sokáig szoros versenyben volt egymással, az egyik a 44 oldalas banális fecsegést tartalmazó nagydoktorijával, a másik a nem önállóan írt 20 oldalas PhD-jával, amit a bukás után 4 hónappal már egy másik egyetemre is benyújtott. Végülis Mészáros nyert, mert ő rövid időn belül eredeti módon ismételte meg a csalást egy másik helyszínen: nevet és identitást is változtatott. Ő esélyes lehet az “Összegyetemi Hős” címre is.

Nincs még egy olyan doktorjelölt ugyanis, aki bukása után már 4 hónappal jelentkezik egy másik egyetemre – ugyanazzal a “pályaművel”. Nincs még egy olyan doktorjelölt, aki témavezetőit a védés előtti vagy utáni 1-2 héten belül cserélné le – kétszer is (ezúttal Fried István volt a védés előtti témavezető, majd a védés után – visszamenőleg – Hansági lett. Apropó: Hogy lehet visszamenőleg témát vezetni?) Nincs még egy doktorjelölt, aki a második lebukása után megváltoztatja a nevét, identitását, ám a dolgozata témáját, címét, szövegét változatlanul hagyja. Mészáros egy unikum – egy hungarikum.

Természetesen ő is tovább tanít a BTK-n, hiszen nagybátyja a rektor, Balla Péter.

Javasoljuk, hogy a Károli Gáspár Bűnözőképző Egyetem vegye fel a jövőben Mészáros Márton nevét. Az a képződmény, ami itt az utóbbi másfél – két évben létrejött, sokkal méltóbb lenne a Mészáros Márton névre, mint szegény Károli Gáspáréra, aki erről nem tehet. Balla Péter bűnpártolónak, a bűnözők felkent (ál)szentjének, nyilván nem lenne kifogása unokaöccse ilyen megdicsőítése ellen.

Mészáros Márton után már egy fél ország rendőrsége nyomoz. Szegedi védése után három héttel bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt a szegedi rendőrség is elrendelte ellene a nyomozást. És mekkora szerencse, hogy a Szegedi Tudományegyetem az utolsó pillanatban elállt az oklevél átadásától. Most már ők is bele lennének keveredve egy bűnügybe.

(A szegedi rendőrségi dokumentumot a Ravasz László Baráti Kör szegedi tagjai küldték át.)

(Az ügyben nyomozó szegedi rendőrtisztek neveit a beküldők kisatírozták ill. letakarták. – A szerk.)

(A dokumentumok az eredeti poszt alatt olvashatók.)

Kategória: Balla Péter, Károli Egyetem ÁJK, Károli Egyetem BTK, Károli Egyetem HTK, Károli University of the Reformed Church, Mészáros Márton, Szeged University | Címke:: Balla Péter, Károli Bűnözőképző Egyetem, Mészáros Márton, Pethő Sándor, Szabó András | Szerkesztés | 32 Hozzászólások »

To pay or not to pay: that is the question (Fizetni vagy nem fizetni: ez itt a kérdés)

To pay or not to pay: that is the question (Fizetni vagy nem fizetni: ez itt a kérdés)

Szerző jhnnsclvn @ január 31, 2011

A Károli Állam- és Jogtudományi Karán kb. egy hete kitört a lázadás. Az elbocsátások csúcspontjaként egy hete kirúgtak még egy magas szakmai színvonalon oktató, az egyetem iránt elkötelezett habilitált docenst, miközben sok másod-, harmad-, negyedállású oktató maradhatott. A Kar honlapján Balla Péter rektorhelyettes “Közleményt” helyezett el, melyet rektorhelyettes-társaival, Bozsonyi Károllyal és Miskolczi-Bodnár Péterrel is aláíratott. Egyiküknek sem a Károlin van az egyetlen állása. Balla Péter pedig 21 hónappal ezelőtt, mikor elfoglalta rektorhelyettesi trónját, akkorára emeltette a Zsinattal a fizetését, hogy három plusz állással se keresne ennyit. Balla 7 jegyű nettó összegért rombolta le szűk két év alatt a Református Egyetemet és félig már a Református Egyházat is.

Íme Balla Péter megtévesztő “irománya” (ő nevezi így kollégánk nyílt levelét és az ÁJK oktatóinak közös felhívását):

KÖZLEMÉNY

“Az elmúlt napokban több félrevezető és indulatában intézményünkhöz méltatlan hír és információ jelent meg és keringett különböző levelezőlistákon, blogokon Balla Zoltán Egyetemünk jogi karának oktatójával kapcsolatban. Az Egyetem és a Kar vezetése a híresztelésekkel szemben kijelenti, hogy Balla Zoltánnal szemben semmilyen méltánytalanság nem történt. 2011. január 24-én Balla tanár úr és az Egyetem között mindkét fél számára megnyugtató megállapodás született. Balla tanár úr is levélben határolódott el a neki tulajdonított kijelentésektől.”

A Közlemény bővebben itt olvasható…

A linkre kattintva hivatkozást találunk a MAB-határozatra, mintha a kirúgásokat – legutóbb Dr. Balla Zoltán habilitált docensét – a MAB rendelte volna el, és nem a Kovács-triász.

Majd kibújik a szög a zsákból:

“A Károli Gáispár Református Egyetem – a Fenntartó teljes és többször kinyilvánított támogatásával – elkötelezett a magasszintű jogi képzés megvalósításában. Nem igazak tehát azok a rémhírek, amelyek a kar leépítéséről, bezárásáról szólnak. Ezek a híresztelesek – akár belülről, akár kívülről érkeznek – csak rosszindulatból születhetnek abban az időszakban, amikor középiskolás diákok döntenek felsőoktatási jelentkezésükről. Ezúton is minden hallgatót biztosítunk arról, hogy a Kar megfelelő működéséhez minden anyagi és humán erőforrás hosszú távon biztosított. Az elmúlt hónapokban kitartó munka folyt a Kar szakmai és erkölcsi jóhírének visszaállítása érdekében. A felelőtlen rémhír keltőivel szemben az Egyetem vezetése megfontolja, hogy mit tehet a jövőben. A problémákról, valamint ezek megoldásához szükséges Iépésekről készek vagyunk nyíltan beszélni, azonban visszautasítjuk a névtelen, álneves és tudatosan az Egyetemet és jogi karunkat lejáratni törekvő, félrevezető információkkal operáló irományokat.”

http://www.kre.hu/ajk/

Mit jelent a Fenntartó támogatása? Azt, hogy Bölcskei fölmegy kilincselni a politikusokhoz, és kibulizza náluk, hogy akkreditáltassák az akkreditálhatatlant, mert a jogi kar tart el másik két kart – a HTK-t és Nagykőröst – , továbbá a Rektori Hivatalt, az összes haszontalan központi intézményt, pl. Petrőczi puritán-kutatásait és magát Bölcskei Gusztávot. Szakmai vagy anyagi támogatásról nincs szó, csak lobbyzásról, amire semmi szükség nem volna, ha ez egy akkreditálható kar lenne. Vagyis a Fenntartó beavatkozása annyit jelent, hogy lenyúlja az államtól az oktatásra nyújtott pénzt, minek következtében az oktatógárda színvonala siralmas, nem is emlékeztet egyetemre, és amikor ez az akkreditácxiós eljárásban kiderül, akkor püspökünk OV lábaihoz borul, és kisírja belőle az állami pénzt. Így történt ez 2010. Szeptemberében is. Csoda-e, ha ennek a jogi diplomának semmilyen piaci értéke nincs?

A rémhírek tényleg rémesek, de igazak: Szűcs Ferenc legitim rektor leváltása és Kapa Mátyás legitim dékán menesztése óta a Jogi Kar módszeres és kitartó szakmai szétzüllesztése folyik. A Kar szakmai és erkölcsi jóhírét épp Balla Péter és a Kovács-triász ásta alá, reparálhatatlanul.

Hogy Balla Zoltán habilitált docenssel történt-e méltánytalanság? A http://mosaictv.hu/hirek/816/itt_valoban_a_let_a_tet címen olvasható oktatói levél szerint – akárki írta azt – történt. Az abban a levélben olvasható tények egyértelműen cáfolják, hogy a Kar fennmaradásához szükséges humán erőforrás biztosított. (Az anyagit a Kar ugyan megtermelné, de annak nagy részét magyarázat nélkül elvonják tőle. Kapát azért rúgták ki, mert – dékánként – magyarázatot mert kérni.) Hogy Balla Zoltán elhatárolódott a fenti linken megjelent írástól, azt nem bizonyítja semmi. Sem az egyetem, sem a http://mosaictv.hu nem tett közzé ilyen nyilatkozatot. A “mindkét fél számára megnyugtató megoldás” pedig a már jól ismert, kikényszerített közös megegyezés, amelynek jövőbeli aláírását a nyílt levél szerzője – korántsem elégedettséggel – már anticipálta. Ez annyit jelent, hogy a békés aláírásért cserébe kapott egy bizonyos összeget, amely nagyságrendekkel kisebb, mint amennyit az állását megtartva még hosszú évekig kaphatna…

Hogy Balla Péter és sleppje, a Kovácsok (vagy netán a másik karról Sepsi, akik a Szenátusban Ballát legfeljebb lábtörlőnek használják) nyíltan beszélnének-e a problémákról, vagy válaszolnának-e a hallgatók kérdéseire, az kétségbe vonható, mert eddig még értelmes választ, érvet sem Ballától, sem a Kovácsoktól senki sem hallott. Balla Péter csak akkor áll szóba hallgatókkal, de kollégákkal is, ha erre valaki vagy valami kényszeríti, pl. tüntetés, tömeges lázadás. Önszántából soha. De ha szóba áll, sem mond semmit, legfeljebb Isten és Jézus Krisztus nevét emlegeti. Argumentációt senki ne várjon tőle – nem tudja, mi az.

Ki a felelőtlen? Az, aki a hallgatókat figyelmezteti, hogy bizonytalan kasszába ne invesztáljanak, vagy az, aki még most is, ezek után is, amikor szakmai oktatás az ÁJK-n legfeljebb csak nyomokban van, a doktori iskola bedőlt, az akkreditáció bizonytalan, százezreket csal ki egyenként a szerencsétlen megtévesztett hallgatókból s szüleikből? Az, aki még a rádióban is ország-világ előtt azt hazudja, hogy a Károli egyetemi karain normális, színvonalas oktatás folyik? Amikor már rég nincs egyetemi színvonalú oktatás? Amikor mindkét egyetemi kar , az ÁJK és a BTK doktori iskolája bedőlt, és az egyetemnek látszatot már csak a HTK doktori iskolája kölcsönöz, amelyet a szellemileg retardált Balla Péter és a csaló Pethő Sándor reprezentálnak? És ahol deklaráltan nincs oktatás, hanem a hallgatókra van bízva, hogy az MA-kurzusokból szedjenek össze egy csokorra valót és képzés helyett egyszerűen szignáltassák le az adott tanárokkal?

A bölcsészdoktoranduszok már felvetették az egyetem kártérítési felelősségét a bedőlt doktori iskola miatt, amelyre igazoltan kb. 600.000 Ft-ot fizettek fejenként, de fokozatot nem szerezhettek. Ezért a pénzért hallgathatták 4 féléven át Szabó András hóttunalmas motyogását a senkit sem érdeklő Szenci Molnár Albertről, vagy Szabó feleségének, Petrőczinek annál színesebb előadását kettejük házaséletéről. Nem tudunk róla, hogy Balla Péter bárkinek is visszafizette volna a selejtes szolgáltatásra tőlük kikényszerített összeget.Vö. http://jhnnsclvn.wordpress.com/2010/11/25/millions-because-of-one-%E2%80%9Emilliok-egy-miatt%E2%80%9D/ és a befizetések dokumentációja: http://jhnnsclvn.wordpress.com/2010/11/27/millions-because-of-one-documents-%E2%80%9Emilliok-egy-miatt%E2%80%9D-dokumentumok/

Az ÁJK doktoranduszai sem jártak jobban: fizettek, de nem doktorálhatnak. Ezért az ÁJK graduális hallgatóinak csak azt ajánlhatjuk, hogy fontolják meg az ÁJK oktatói közösségének felhívását a fizetés visszatartásáról, a passzív félévről: http://jhnnsclvn.wordpress.com/2011/01/26/appeal-to-the-students-felhivas-a-hallgatokhoz/ . Ugyanakkor célszerű máris tájékozódni, melyik értelmes intézményben lehetne a tanulmányokat folytatni. Amíg konkréten és látványosan nem omlik össze az ÁJK, talán lehet még az ELTÉ-n vagy a Pázmányon egyes kreditek beszámításáról tárgyalni. Ha bedől az ÁJK, már csak újra lehet kezdeni a tanulmányokat és a fizetést is…

Kategória: Károli Egyetem ÁJK | Címke:: a Balla Zoltánnal szembeni méltánytalanság, ÁJK-s befizetések, Balla Péter és a Kovácsok, milyen a Károli Jogi Kara?, passzív félév

Calvinist Morality (Református erkölcsiség)

Calvinist Morality (Református erkölcsiség)

Szerző jhnnsclvn @ január 28, 2011

Mészáros Márton a PhD-fokozat megszerzését kétszeres csalással, okirat- és identitáshamisítással megkísérlő tanársegéd, az ellene folyó büntetőeljárás dacára, még mindig a Károli Egyetem oktatója. A csalásban bűnrészes egykori dékán, Szabó András, és egykori dékánheyettes, Hansági Ágnes, szintén, sőt, mindketten tanszékvezetők, előbbi ezen felül intézetigazgató is. A koronát azonban Pethő Sándor teszi fel a református egyetem által képviselt református szellemiségre azzal, hogy ő a Hittudományi Kar dékánhelyetteseként az egyetem egyik vezetője még ma is. Balla Péter egyik bűnözőnek sem mondott fel a törvények és mellesleg az egyetemi SzMSz megsértése miatt, amely utóbbi önmagában is felmondási ok:

A Károli Gáspár Református Egyetem Szervezetei és Működési szabályzatának II. Számú meléklete, a Foglalkoztatási követelményrendszer 2. § (3) bekezdése szerint „az Egyetem minden alkalmazottjának és megbízottjának kötelessége, hogy mind az Egyetemen, mind azon kívül olyan magatartást tanúsít, amely nem áll ellentétben a református erkölcsiséggel, a református elvekkel vagy az Egyetem vagy a Magyarországi Református Egyház hátrányos megítélését nem idézheti elő.”

Balla Péter mb. rektor szerint tehát a csalás és az okirathamisítás, a jogtalan társadalmi és gazdasági előnyszerzés, vagyis az, ami a Büntetőtörvénykönv szerint minősített bűncselekmény, összeegyeztethető a református erkölcsiséggel. Ilyen értelemben Pethő Sándor teológus-dékánhelyettes ezt a Balla Péter-féle kálvinista erényesség-ideált, mi több, a Szentírás szellemét testesíti meg.

http://www.168ora.hu/itthon/karoli-petho-sandor-habilitacio-professzor-egyetem-oneletrajz-palyazat-68870.html

Kategória: HungarianCalvinistChurch, Károli Egyetem HTK, Károli University of the Reformed Church | Címke: Balla Péter cinkos és bűnpoártoló, Hansági-Kulcsár-Szabó Ágnes, Mészáros Márton, Pethő Sándor csalása és okirathamisítása, református erkölcsiség, Szabó András | 78 Hozzászólások »